تجهیزات دوربین عکاسی

تجهیزات دوربین عکاسی

تجهیزات دوربین عکاسی شامل وسایلی می شود که به طور حتم نیم توان بدون وجود آن عکاسی کرد و یکی عکاس حرفه ای یا حتی آماتور باید تمامی ملزومات عکاسی را برای عکاسی بهتر در اختیار داشته باشد. البته بنا به رشته عکاسی که دارای شاخه های مختلفی مانند عکاسی پرتره، ورزشی، خبری، عروسی و... هر کدام دارای تجهیزات و لوازم مخصوص به خود را دارد.

 

تجهیزات دوربین دیجیتال عکاسی شامل وسایلی می شود که به طور حتم نیم توان بدون وجود آن عکاسی کرد و یکی عکاس حرفه ای یا حتی آماتور باید تمامی ملزومات عکاسی را برای عکاسی بهتر در اختیار داشته باشد. البته بنا به رشته عکاسی که دارای شاخه های مختلفی مانند عکاسی پرتره، ورزشی، خبری، عروسی و... هر کدام دارای تجهیزات و لوازم مخصوص به خود را دارد.

اولین مورد تجهیزات عکاسی دوربین مناسب است، انتخاب دوربینی که بتوان با آن عکاسی کرد بدون کسب دانش و اطلاعاتی درباره آن مطمئنا کار بسیار سختی است و چنانچه شخص از قبل اطلاعاتی در مورد دوربین نداشته باشد نمی تواند دوربین مناسبی انتخاب کند، البته در تهیه و خرید دوربین عکاسی لازم است این نکته نیز در نظر گرفته شود که هدف از دوربین خریداری شده عکاسی حرفه ای و داشتن تصاویر حرفه ای است یا هدف از آن تنها ثبت لحظات حساس و مهم زندگی فردی است، با این حال در هر دو مورد باید دوربین مناسب خریداری شود، چرا که یک دوربین مجهز و مناسب به عکاس اجازه ثبت لحظات را به صورت درست و در برخی موارد حرفه ای می دهد که با گذشت زمان برای تصویر هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و از خرید دوربین مناسب مطمئنا فرد احساس رضایت خواهد داشت. امروزه عده زیادی از عکاسان علاقمند به خرید دوربین های حرفه ای و با کیفیت هستند که در این میان شرکت های سازنده نیز تمام قوای خود را در تولید دوربین های قوی به کار بسته اند. البته خود دوربین نیز باید دارای ویژگی هایی از جمله سرعت بالای شاتر، تعداد بالای مگاپیکسل برای وضوح بیشتر تصاویر، داشتن عملکرد بالا در مکان هایی که نوردهی در آن پایین است مانند مجالس عروسی.

 

 

از دیگر تجهیزات عکاسی می توان به لنزهای متعدد و قابل تعویضی اشاره کرد که با توجه به ویژگی هایی که دارند جزو تجهیزات گران قیمت محسوب می شوند، انتخاب از میان لنزها معمولا به نوع کار و فاصله اشیا برای عکاسی بستگی دارد همین طور انواع و اقسام لنز مانند لنز واید، فیش آی، لنز سوپر واید و... نیز وجود دارد، البته در خرید لنز جداگانه باید این نکته را در نظر گرفت که آیا تهیه لنز به کار عکاس می آید و آیا ضرورت خرید لنز جداگانه برای عکاس وجود دارد یا خیر؟

از دیگر تجهیزات عکاسی می توان به فلش اشاره کرد، چرا که بسیاری از افراد برای عکاسی به نور مصنوعی نیاز دارند چرا که عکاسی در شب یا مکان های تاریک می طلبد که از فلش استفاده نمایند. نمونه استفاده از فلش را می توان در آتلیه عکس به وضوح دید چرا که در این مورد نیازمند نور ثابت هستند در این حالت فلش یکی از لوزام ضروری به شمار می آید.

سه پایه عکاسی نیز یکی دیگر از تجهیزات دوربین عکاسی می باشد که نقش بسیار مهمی در وضوح و شفافیت عکس دارد، سه پایه ها در مدل ها و انواع مختلفی گه قابلیت حمل و نقل آسان را برای کاربر به وجود بیاورد عرضه می شوند.

از دیگر تجهیزات عکاسی می توان به پنکه پایه دار و جت فن، فون عکاسی یا همان بک گراند، ستون واشری برای بستن فلاش و... اشاره کرد.

 

تحویل فوری

برای مشتریان تهرانی

ضمانت بازگشت

طی 7 روز پس از خرید

ضمانت اصالت

تضمین کیفیت اورجینال

مشاوره

مشاوره تخصصی در زمینه خرید