کاربر مهمان خوش آمدید.

خانــه عکاســــان افـرنـگ

در حال بارگذاری ...
23 1395/04

دوربین دیجیتال عکاسی کانن 5DS

امتیاز تیم افرنگ به مطلب ارسال شده :

دوربین دیجیتال عکاسی کانن 5DSاز دوربین های حرفه ای و بسیار پیشرفته کانن می باشد که مدت زمان کوتاهی است به بازارهای فروش راه پیدا کرده است ولی به دلیل قابلیت های ویژه آن بسیار مورد استقبال عکاسان قرار گرفته است.  

این دوربین دیجیتال دارای حسگر CMOS فول فریم با رزولویشن 51 مگاپیکسلی  و دو پردازشگر نسل جدید در آن است. این دوربین عکاسی دیجیتال شفافیت بسیار زیادی در عکس های گرفته شده دارد این موضوع به دلیل مجهز بودن به فیلتر Low pass است که باعث شفافیت بسیار زیادی در آن شده است.

 

دوربین دیجیتال عکاسی کانن 5DS برای عکاسی در طبیعت و عکاسی استودیویی بسیار مناسب است، همچنین این دوربین دیجیتال با توجه به قیمت آن جزو دوربین های خوب و مورد رضایت مشتریان مختلف به شمار می آید و در ظاهر با دوربین های مشابه کانن تقریبا همانندی هایی دارد و البته این دوربین عکاسی حرفه ای تقریبا بزرگ، حجیم و سنگین است که کسانی که با دوربین هایی مانند این اشنایی دارند با این مدل نیز به زودی انس می گیرند. بدنه دوربین دیجیتال عکاسی کانن 5DS نیز شبیه به مدل های قبل آن است. حتی دکمه ها و کنترل های دوربین نیز دقیقا در همان محل هایی است که دوربین های این سری از کانن وجود دارد. در واقع می توان گفت این دوربین عکاسی جزو دوربین هایی است که به راحتی می توان با آن عکاسی کرد. البته در کل این نوع دوربین کانن از استحکام و مقاومت خوبی نسبت به دوربین های سری خود برخوردار است و موجب کاهش لرزشی ناخواسته دوربین و بهبود رزولویشن عکس می شود و حتی نسبت به قیمت آن نیز جزو دوربین های خوب به شمار می آید.

دوربین دیجیتال عکاسی کانن 5DS عکاسی پی در پی 5 فریم بر ثانیه دارد. همچنین سیستم فوکوس اتوماتیک این دوربین 6 نقطه ای و سیستم حسگر مترینگ آن نیز همانند دوربین دیجیتال کانن 7D پیکسلی است که به راحتی می تواند چهره فرد را تشخیص دهد.

دوربین دیجیتال عکاسی کانن 5DS علاوه بر مجهز بودن به یک چشمی به صفحه نمایش3.2 اینچی نیز مجهز است در واقع آن را جزو نسل دوم چشمی های دوربین کانن به شمار می آورند. این چشمی دارای یک پانل شفاف جاسازی شده است که می تواند همزمان با نمایش دادن کادر تصویر خطوط شبکه ای ترکیب بندی و تراز الکترونیکی آن را به نمایش بگذارد. همچنین عکاسان حتی به وسیله این دوربین می توانند سایز عکس خود را نیز انتخاب کنند و می توانند عکس های 1.3X و یا عکس های 1.6X بگیریند. البته حتی می توانند با فرمتROW در اندازه کوچک نیز عکسبرداری کنند. همان طور که قبلا گفته شد این دوربین با وجود اینکه قادر به عکاسی از طبیعت، حیات وحش یا عکاسی خبری است حتی مناسب عکسبرداری های تبلیغاتی و استودیویی نیز است. البته در مورد فیلمبرداری با دوربین دیجیتال عکاسی کانن 5DS باید گفته شود آنچنان دوربین خوبی برای فیلمبرداری محسوب نمی شود بیشتر به عنوان دوربینی خارق العاده برای استودیوهای عکاسی طراحی شده است.